U srijedu 17. travnja 2019. u 20 sati održat će se otvorenje pop-up izložbe modne ilustracije „Crtanje sa stilom“ u Laubi - kući za ljude i umjetnost. Na izložbi će biti predstavljeni radovi studentica Tekstilno-tehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu nastali u sklopu kolegija Kreiranje odjeće.
Odjeća je zaokružena odjevna misao, izražena kombiniranim likovnim tehnikama i prikazuje zamišljena idejna rješenja za moguća ostvarenja. Stvaralačka i istraživačka potreba za širinom i punoćom modnu ilustraciju spaja sa ostalim umjetničkim disciplinama te ona postaje mix više disciplina, što je u skladu sa današnjom suvremenom umjetničkom praksom.
Moda je posljedica i produkt vremena, odraz društvenih, političkih, gospodarskih i kulturnih kretanja pa se može reći da je ogledalo društva što ujedno studentice ilustracijom propitkuju i komentiraju stvarajući individualnu crtačku poetiku.
U procesu oblikovanja odjeće crtež je jedan od elemenata u strategiji razvoja ideje. Izloženi radovi prikazuju kako su autorice na različite načine odgovorile na studijske zadatke kolegija koristeći različite stilove izražavanja, kao kontinuitet razvoja kreativnosti tjekom studija
Izlažu:
Paula Kunc
Tea Bručić
Nikolina Krstičević
Nikolina Vidović
Nika Vrbica
Mentorice:
izv.prof. Paulina Jazvić
Ivana Mrčela asistentica