Današnji program Festivala započinjemo Okruglim stolom i javnim predstavljanjem regionalnih i europskih srodnih portala i festivala. Riječ je o osnivanju regionalne i europske mreže nezavisnih ženskih inicijativa i kolektiva koji se bave urbanom i proaktivnom kulturom.
Mreža će se prvenstveno fokusirati na rad internetskih portala i festivala koji se bave djelovanjem i stvaralaštvom žena te rodnom tematikom. Na predstavljanju će biti javno izneseni zaključci sa radnih sastanaka održanih u ponedjeljak i utorak. Među kolektivima koje sudjeluju na okruglom stolu nalaze se: beogradski BeFem, slovenske Rdeče Zore, srpski Centar za devojke/FemiNiš, Ženski prostor i Novosadska lezbejska organizacija, Fondacija Cure i Crvena iz BIH, hrvatski CESI, Kontra i Domino, te portugalski AMIW.
Filmski dio drugog dana Festivala započinje u kinu Europa u 17 sati prikazivanjem triju kratkih filmova: Pet dijelova izumrle empatije finske redateljice Anne Nykyri, Ornament duše Irene Jukić Pranjić i filmom Kanađanke Coral Short Lezbijske geste.
Slijedi dugometražni dokumentarac Nemirne (Sve što želimo) autorice Beatrice Möller. Priča je to o tri protagonistice, mlade žene u tridesetim godinama i njihovoj individualnoj potrazi za „pravim smjerom“ u životu. Kako se suočiti sa unutarnjim nemirom koji se javlja u osobnoj borbi da se usklade posao, veze i obitelj? Kroz brze kadrove i trenutne bljeskove fragmenata njihove svakodnevnice pratimo različite putanje i promjene koje doživljavaju.
S početkom u 19 sati slijede kratki filmovi Na kvadrat Radislava Jovanovića Gonza i Jasne Žmak, te Sassina baka Derville-a Quigley. Nakon njih na rasporedu je daKings Norvežanina Kennetha Elvebakka. Od proljeća 2007. do proljeća 2009. godine, redatelj je pratio šest članica prve norveške drag king trupe nazvane daKings od njihovog uspona, preko trzavica do konačnog razlaza. Ovo nije samo film o ženama koje odjevene kao muškarci izlaze na pozornicu i imitiraju Elvisa i Michaela Jacksona, ovo je film o njihovoj iznimnoj volji, uspjehu i razočaranju, kao i o relativno novoj drag king zajednici u nastajanju.

Treća filmska porcija očekuje vas u 21 sat s predjelom u vidu kratkog filma Fungus redateljice Charlotte Miller.
Nakon njega na rasporedu je dugometražni film Sada sam žena, Nizozemca Michiela Van Erpa koji donosi priču o prvoj generaciji transseksualaca koji su se 1960-ih i '70-ih podvrgnuli tada ilegalnoj i eksperimentalnoj operaciji promjene spola u klinici u Casablanci, osnovanoj 1956. od strane ekscentričnog francuskog ginekologa Georgesa Buroua. Kroz intervjue, fotografije i arhivske snimke, protagonistice Van Erpovog filma, prikazane u svojim svakodnevnim okruženjima, govore o mladosti i problemima s kojima su se susretale prije i nakon operacije.
Bogatu filmsku večer završavamo glazbenom večeri Vox Femmes Rock u klubu Funk od 22 do 02 sata. Upad je slobodan, a glazba koju ćete slušati izbabrana je prema željama i afinitetima našeg festivalskog tima.
Današnji program Festivala započinjemo