Zbeletronove psihološke radionice: Manjinski stres – Nije sve u našim glavama

Autorica vizuala: Eva Badanjak

Zbeletron vas 17. travnja u 18 sati poziva na još jednu u nizu psiholoških radionica koje se održavaju u Šesnaestici. Ova radionica posvećena je temi manjinskog stresa, a vodi je psihologinja Sunčica Lazanski.

Odrastajući shvaćate da samo dio patnje dijelite sa svojom strejt ekipom?
Njihove tegobe smiju biti javne i o njima se priča, a queer patnje rezervirane su za naša četiri zida?

Pripadnost LGBTQiA populaciji čini nas dijelom marginalizirane skupine pa su naša iskustva često neizmjerno drugačija od iskustava ostatka društva.
To društvo sklono je marginaliziranju, diskrimiranju, prepuno je predrasuda i odbacujuće. Nije slučajno da u odnosu na strejt ljude queer zajednica pati od više anksiozno depresivnih i ostalih poteškoća mentalnog zdravlja.
 
Pritom je lako kriviti sebe i reći da je sve u našim glavama, ali uvjeravamo vas da zaista nije tako. Da bismo razbili samookrivljavanje i samoosuđivanje na ovoj ćemo se radionici upoznati s terminom manjinskog stresa. Zajedno ćemo otkriti što taj pojam uključuje, kako utječe na queer zajednicu te kako se prema njemu možemo postaviti. Na taj način ćemo vam pomoći da za svoje probleme ne krivite samo sebe, već i ostale. 🙂

Radionica će biti poluinformativnog tipa – možete, ali i ne morate dijeliti svoja iskustva i misli. Obećajemo, ne postoji pritisak na dijeljenje. Možete samo doći, opustiti se i slušati kako su vas vjerojatno nepravednije tretirali, razgovarati o tome što sad s tim možete učiniti, ali i ventilirati na sigurnom sa sebi sličnima.

Voditeljica radionice je Sunčica Lazanski, psihologinja i psihoterapeutkinja u nastajanju, odnosno edukantica zadnjeg stupnja kognitivno bihevioralne terapije. Sunčica se dugi niz godina bavi okolišnim aktivizmom te ima iskustvo rada s marginaliziranim i opresiranim skupinama.

Sudjelovanje na radionici je besplatno uz prethodnu prijavu na email: zbelenatron@gmail.com.

*Zbeletronove psihološke radionice otvorene su za sve LGBTIQ+ osobe, bez obzira na njihove rodne i/ili seksualne identitete.


Povezano